Eesti Emakeeleõpetajate Selts
Valid HTML 4.01 Transitional
See koduleht töötab CM Simple peal
Serverit teenindab EENet
Külastusi:
EES > Õppereisid ja pildid > Kreeka 2007

Kreeka 2007

1. päev  18.08
Kogunemine Tallinna lennujaamas infopunkti juures 1,5 tundi enne lennu välju¬mist. Lend Tallinn-Ateena.

2. päev 19.08
Poolepäevane väljasõit Nafplioni linna – vaba Kreeka esimesse pealinna. Nafplion on resideerumise paigaks olnud nii frankidele, veneetslastele kui türklastele. Kõik nad lubasid Nafplionist teha Peloponnesose kauneima linna ja nii kulutatigi tänavatele tohututes kogustes kallihinnalist marmorit ja rajati eksootilisi aedu. Jalgsiekskursiooni käigus saab järele proovida Nafplioni linna marmortänavate libeduse, tõusud mööda käänulisi treppe Akronafplio kaljule kaktuste sallu ning üles otsida Kreeka esimese ku¬ninga Otto ja presidendi Kapodistri’ase. Külastatakse Palamidese kaljukindlust, mis on olnud Kreeka vabaduse sümboliks sajandeid ja kust avanevad meeliköitvad vaated Bourdzi merekindlusele.
Pool päeva puhkust mere ääres!!!! Ööbimine Tolos.

3. päev 20.08
Väljasõit Mükeene kindluslinna ja Epidaurose teatrisse. Mükeene oli egeuse-mükeene kultuuri tähtsaimaid kantse. Satume aega 3500 aastat tagasi. Siit läkitati kuningas Agamemnoni juhtimisel laevad Trooja sõtta. Mükeene võimsusest anna¬vad tunnistust 3–10 m paksused kükloopilised müürid, mille kuni 40 tonni kaaluvad kiviplokid on millimeetri täpsusega paika pandud. Linna sissepääsu kaunistab Euroo¬pa vanim monumentaalskulptuur – lõviväravad. Ehituskunsti filigraansusest anna¬vad märku veel erinevad hauakambrid, millest kuulsamad on kuningas Atreuse ja Klytaimnestra oma. Mükeene suurepärane hauapanuste väljapanek on vaadata koha¬likus muuseumis, kust võib leida isegi sellise harulduse nagu Agamemnoni kuldse su¬rimaski ja iidsed kuningate kullatud ning kalliskividega kaunistatud võitlusmõõgad.
Sõit Epidaurose antiiksesse teatrisse, kust 2500 aastat tagasi sai alguse dramaatika kaks liiki – tragöödia ja komöödia. Teater kasvas välja veinijumal Dionüsosele pühen¬datud pidustustest. Kreeklaste teatriarmastus oli enneolematult suur. Selle triumfi märgivad arvukad tänapäeval mängitavad antiikautorite tööd. Epidaurose teater on kõige paremini säilinud antiikmonument terves Kreekas. Ööbimine Tolos hotellis.

4. päev 21.08
Väljasõit Ateenasse. Jalgsiekskursioon pealinnas Ateenas. Külastatakse juba 1896. aastast pärit valgest marmorist ehitatud olümpiastaadionit, mida kreeklased kutsuvad hellitavalt kali marmara ehk ilus marmor. Jalutatakse mööda Ateena kesklinna kitsukesi tänavaid jumalate elupaika Akropoli, mille säravaimaks ehteiks on Ateena Parthenose ja Erecteioni karüatiidide templid. Soovi korral külastatakse vana ja uut Agoraad, kus loeti ette kõik tähtsamad seadused ning mõisteti kohut. Zeusi templi varemed, mille majesteetlikud 17 m kõrgused korintose sambad lummavad tänastki vaatajat, ilmu¬tavad end hoopis paremini Akropolilt ülalt alla vaadates. Tõusta tuleb ka Needuste mäele, kus on kohut mõistetud Orestese üle ja sisse astuda vanimasse Dionüsosele pühendatud teatrisse. Lõunapeatuseks on sobiv paik just vanalinn Plaka, mis kiren¬dab imepisikestest kauplustest ja laiutavatest tavernidest. Just siin on õige paik osa saada igapäevasest kesklinnamelust ja proovile panna oma oskused kauplemise alal.
Tagasisõit Atikast Peloponnesose poolsaarele Tolosse. Peatus Korintose kanalil, mis tegi lõpuks võimalikuks kahe mere – Joonia ja Egeuse kohtumise.
Õhtul soovijatele rah¬vuslike tantsude õhtu koos õhtusöögiga. Ööbimine Tolos hotellis.

5. päev 22.08
Laevareis Hydra ja Spetsese saartele. Laevaekskursioon algab Tolo sadamast. Saared on Kreeka sümboliks. Terve päeva kestva ekskursiooni käigus saab kogeda lummavat merereisi ja omapärast eksootikat saarel, kus pole ainsatki liiklusvahendit ja kus joogivett transporditakse saarele laevadega. Jalutame kitsukestel tänavatel. Kes jalavaeva paljuks põlgab võib rentida kohaliku takso – eesli. Paaritunnine peatus Spetsisel, kus soovijatel on võimalus sisse astuda maailmas ainukesele naisadmiralile pühendatud Bouboulina muuseumisse.Õhtul Kreeka pidu tantsude ja õhtusöögiga. Ööbimine Tolos.

6. päev 23.08
Sõit läbi Peloponnesose Olümpiasse. Vana ja uus Olümpia – antiiksete olümpiamängude toimumise paik, kus praegugi uue traditsiooni kohaselt süüdatakse olümpiatuli ja kus igiammustel aegadel asus üks maailmaimedest – peajumal Zeusi hiigelsuur elevandiluu ja kullaga kaunistatud kuju. Oma silmaga saab üle vaadata iidse olümpiastaadioni, roomlaste ehitatud saunad, palestra, gümnaasiumi ja loomulikult Zeusi templi. Patras külastatakse Kreeka ühte vanemat ja kuulsamat veinitehast, kus on võimalik degusteerida kohalikke veine ja tutvuda Kreeka veinitootmise ajalooga. Sõit üle Korintose lahe mööda uut 2,5 km pikkust Rio Antirio silda mandri-Kreekasse. Jätkub sõit Delfisse. Ööbimine hotellis.

7. päev 24.08
Delfi – maailma keskpunkt ja kuulsaim oraaklite linn, kus püütiad on läbi sajandite Kreekamaa saatust kuulutanud. Tutvumine Delfi arheoloogilise ala ja muuseumi¬ga. Delfi pühadel radadel juhatab ekskursiooni kreeklasest teejuht, kes näitab kätte kunagise „otsetee” allilma ja annab seletust vanadest kirjadest templimüüril. Delfi muuseumis on hoiul rikkalik kollektsioon üliharuldasi taieseid Delfi hiilgeaegadest. Vaatamist paeluvad kuldsed maskid, hõbetatud kujud, marmorist ja pronksist skulp-tuurid, peensusteni viimistletud keraamika, meenutamas legende Oidipusest, hirmu¬äratavast sfinksist või Rooma keiser Hadrianusest. Üles tuleb otsida ka püha Kastaalia allikas, kus oli võimalik vabastada end veresüüst ja kus käis kümblemas oraaklipreest¬rinna ise. Sõit üle suurima Tessalia madaliku Meteorasse. Peatus maiustustepoes, kus tehakse tutvust loukoumi valmistamise saladustega. Võimalus külastada ikoonide val¬mistamise tehast, kus saab suurepärase ülevaate ikoonide valmistamise saladustest ja ajaloost. Ööbimine Meteoras kesklinna hotellis.

8. päev 25.08
Üks looduslikest maailmaimedest – Meteora 11. sajandist pärinevad kloostrid, kus ka tänapäeval on rahu leidnud mungad ja nunnad. Pindose mägede ja Tessalia laud¬sileda madaliku kohtumispaigas on ennast jonnakalt taeva poole sirutamas ligi 300 sammast, mis olid 600 aastat tagasi ehitud 24 kloostriga. Meteora kloostrid on läbi sajandite aidanud hoida kreeklaste võitlusvaimu, andnud peavarju vabadusvõitleja¬tele ja talletanud sadu üliharuldasi käsikirju ja ikoone. Kloostrite hoiukambrites on virnade viisi tallel pühade meeste säilmeid. Igal kloostril on oma saamislugu. Täna on alles jäänud vaid tugevamad. Sisse on võimalik astuda Suurde ehk Metamorfosise, Varlaami, Roussanou, Püha Stefanuse, Püha Kolmainsuse või Anapafsase kloostrisse. Sõit Ateenasse. Transfeer lennujaama.


Reisi korraldas Embach Tours.